Výzva obyvateľom Dlhých Dielov na vytvorenie parku

Autor: Stanislav Žiačik | 23.7.2007 o 17:17 | Karma článku: 6,34 | Prečítané:  2073x

Zrejme vidíte tú obludnú výstavbu, ktorá je medzi Kresánkovou, Matejkovou a Majerníkovou. Čo sa stavia, už zrejme nezmeníme. Dokonca je veľmi malá nádej, že sa podarí zastaviť stavby, ktoré sa pripravujú. Pôvodne mal byť na väčšej časti tohto územia park. Potom tlak investorov narastal a park sa začal na výkrese zmenšovať.

Panoramatický pohľad na územie možného parkuPanoramatický pohľad na územie možného parkuStanislav Žiačik
Dnes je plánovaný park už len na jednej tretine pôvodného územia. Priestor, kde by mal byť park na zvyšku územia, už nie je dostatočný na to, aby sa vôbec parkom volal.Zo stavieb, ktoré sa nezačali stavať a nemajú stavebné povolenie ostávajú už len „Bytové domy KASKÁDY, Bratislava Dlhé diely na Kresánkovej ulici. Ide o stavby na parcelách 1459/25 a 1459/26, kde by malo byť 94 bytov a 182 parkovacích miest ( z toho vonku 41).   Myslím si , že ale ešte existuje maličká nádej na obnovenie pôvodnej rozlohy parku. Navrhujem, aby Miestna časť Karlova Ves a mesto Bratislava rokovali s investorom, spoločnosťou OTYK, ktorá je dnes majiteľom pozemkov a navrhli jej výmenu pozemku za iný pozemok. Ide o šialený nápad, ale je to posledný pokus, ako zachovať aspoň kúsok zelene na Kresánkovej ulici. Obluda = Nové bratislavské centrum, bude Kresánkovej ulici dávať len parkoviská a betón. A Bytové domy Kaskády tiež. To, čo vidíme na celých Dlhých Dieloch – autá, betón a minimálna zeleň sa rozširuje ďalej.Skúsme to spolu zastaviť. Keďže parčík  alebo park (dúfajme) vraj bude tak či tak, navrhujem aby Miestna časť Karlova Ves zorganizovala verejnú diskusiu o možných funkciách parku. Či má byť park: lúka, alebo kríky, či tam má byť voda, ihrisko pre deti, či tam je miesto pre stánok s občerstvením, koľko tam bude lavičiek, či tam má byť malé zhromaždisko – amfiteáter a či má byť tam športovisko – volejbalovo basketbalový kurt, alebo minigolf. Pokiaľ sa chcete zapojiť do tejto aktivity, prosím ozvite sa mi na mail, pošlem vám text petície. stano128@gmail.com
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Do rekreačného sídla papalášov politici už takmer nechodia

V Častej–Papierničke boli minulý rok ubytovaní len dvaja poslanci, zariadenie viac využívajú zamestnanci Kancelárie NR SR a verejnosť.

EKONOMIKA

Dali sa odhaliť na internete. SIS sa zbavila prvej budovy

Ministerstvo vnútra tam chcelo byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Z armády odchádza na protest skúsený generál

Generálporučík Macko je jediný Slovák, ktorý riadil základňu NATO.


Už ste čítali?