Par(čí)k na Dlhých dieloch – a čo teraz?

Autor: Stanislav Žiačik | 5.8.2007 o 8:00 | Karma článku: 4,98 | Prečítané:  2115x

Na základe upozornení a diskusie som pripravil presnejšie informácie o možnom parku na Dlhých Dieloch. Aj keď časť petície sa nepodarila, ako som informoval v predchádzajúcom blogu, predsa len svitá nádej na kúsok zelene na Dlhých Dieloch. Aby som presne vysvetlil o čo sa jedná pripájam grafické informácie.

Na obrázku je možné územie parku. (Keďže sa jedná upravovaný scan z náhľadu katastrálnej mapy, nie je veľmi kvalitný, žiaľ zatiaľ nemám lepší).

Modrou farbou je označené územie, ktoré má za povinnosť realizovať OTYK. (zatiaľ len v územnom rozhodnutí) a červenou farbou je zaznačené územie, ktorého návrh iniciatívne OTYK zabezpečil. (Návrh je tu aj s prílohou)

 

Územie možného parku, tak ako si ho my predstavujeme je ohraničené zelenou farbou.

 

Ak by sa zrealizoval „park“ na celom tomto zelenom území, tak je šanca prejsť cez celý park až k Devínskej ceste, cez ktorú by mohol byť na mieste spájania prechod so semaformi pre cyklistov a chodcov, tak aby sa dala Devínska cesta bezpečne prejsť a napojiť sa na peší a cyklistický chodník pri Karloveskom ramene. Detail spodnej čast územia parku znázorňuje rozdiel medzi možným územím parku a zatiaľ tým čo riešil OTYK.

 

Keďže sa jedná o kopec, tak cyklisti by mali na parkových chodníkoch zosadnúť z bicykla, alebo by sa mali chodníky urobiť zvlášť pre cyklistov a zvlášť pre peších.

 

Časť parku je už zrejme svojpomocne upravená obyvateľmi(územie je naznačené na mape, žiaľ nemám lepšiu možnosť dokumentácie), a tak by sa tam nemali robiť žiadne špeciálne úpravy, ale územie by malo byť napojené s ďalšou zeleňou parku. (Kto vie o tom viac, dajte mi info)

Takže o čo ide ďalej v našej iniciatíve?

 
  1. Zahrnúť do územia parku celú plochu, ktorá je zaznačená zelenou farbou. Jedná sa o mestské pozemky (podľa informácii, ktoré mám) v správe Karlova Ves. Vytvoriť tak prepojenie až na Devínsku cestu aby sa parkom dalo dostať až na chodník popri Karloveskom ramene a Devínskej ceste.
  2. Pripomienkovať zatiaľ neoficiálne návrh OTYKu a žiadať starostku aby vytýčila nejakú stratégiu, ako sa k parku dopracujeme.
  3. Žiadať médiá a verejnosť o podporu tohto nápadu a prostredníctvom nich a možných ďalších iniciatív vytvárať tlak na starostku, zastupiteľstvo mestskej časti a možno aj orgány samotného mesta tak, aby:
    1. sa vytvoril takto široko koncipovaný projekt /tu je vhodné využiť iniciatívu OTYK/
    2. aby takto navrhnutý projekt bol schválený orgánmi samosprávy, aby sa začal realizovať najneskôr v roku 2009
    3. aby sa združili finančné prostriedky a vytvoril sa dostatočný finančný obnos nato, aby navrhovaný park bol skutočne parkom
  4. Teraz iniciatívne zorganizovať anketu, ako si ľudia predstavujú park, pričom predpokladám, že pri takejto iniciatíve sa bude postupovať v súlade so stavebným zákonom a teda prebehnú všetky konania, v ktorých sa budú môcť občania ešte raz vyjadriť. ( Na konci blogu sú pripojené ankety, takže kto má záujem, môže zahlasovať)

Čo sa týka stavebnej uzávery, tak tá nám len vyhovuje, pretože sa získa čas a priestor na celkovú projektovú dokumentáciu. Zaiste by bolo fajn, aby park bol už budúci rok, ale v tomto som realista a 2009 je ako vyhliadka skvelý rok.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.


Už ste čítali?