Par(čí)k na Dlhých Dieloch III.

Autor: Stanislav Žiačik | 22.10.2007 o 9:00 | Karma článku: 3,21 | Prečítané:  861x

Po dlhšej odmlke sa opäť ozývam a všetkým, ktorí podporili našu petíciu a iniciatívu dávam do pozornosti diskusiu, ktorú dala mestská časť Karlova Ves na svoju stránku. Preto prosím všetkých, ktorí majú záujem sa vyjadriť, alebo majú nejaký vzťah k Dlhým Dielom, aby vyjadrili svoj názor na jedno z posledných zelených (cha cha) území medzi domami na Dlhých Dieloch.

Medzičasom, sme ukončili petíciu, odovzdali sme ju starostke a poslali sme ju tiež na známosť primátorovi. Platí nám nový územný plán a na uvedené územie by sa mala vypracovať nová štúdia zóny. Z uvažovaného parku sa tajne na výkresoch projektantských kancelárií ukrajujú metre.  "Vraj existuje" projekt na výstavbu bytovky pod tesne pod uvažovaným parkom a vraj si niekto brúsi aj na časť územia, ktoré sa nachádza na juchovýchodnej časti uvažovaného parku.

 V územnom pláne tam stihol niekto nakresliť malopodlažku nuž a neviem ako dopadne štúdia zóny. Som teraz dlhodobejšie preč v zahraničí (Kyjev), takže nemám všetky informácie. Podľa toho však, čo sledujem cez médiá a čo som vedel, ešte keď som bol doma, osud par(čí)ku je v rukách zastupiteľstva mestskej časti Karlova Ves. Keďže sa poslanci stále pretláčajú so starostkou a ukazujú jej kto má viac sily, tak uvidíme čo bude s parkom. Mohla by to byť dobrá správa, pretože každý "záhradník" by mohol mať dobrý vzťah k parku, ale .... uvidíme.

Zeleň je posledná vec, o ktorú na Dlhých Dieloch ide, takže pozerajme, počúvajme a raz to (dúfam) aj zrátajme.

Inak skúsenosť je taká, že aj tak väčšine ľudí na dlháčoch je to jedno, majú dosť svojích starostí a nepotrebujú sa angažovať, alebo zviditeľňovať. Preto, ak Vám trošku záleží na kúsku zelene, napíšte starostke na uvedený mail, nech má aspoň nejaké podporné maily k týmto projektom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.


Už ste čítali?