Par(čí)k na Dlhých Dieloch III.

Autor: Stanislav Žiačik | 22.10.2007 o 9:00 | Karma článku: 3,21 | Prečítané:  857x

Po dlhšej odmlke sa opäť ozývam a všetkým, ktorí podporili našu petíciu a iniciatívu dávam do pozornosti diskusiu, ktorú dala mestská časť Karlova Ves na svoju stránku. Preto prosím všetkých, ktorí majú záujem sa vyjadriť, alebo majú nejaký vzťah k Dlhým Dielom, aby vyjadrili svoj názor na jedno z posledných zelených (cha cha) území medzi domami na Dlhých Dieloch.

Medzičasom, sme ukončili petíciu, odovzdali sme ju starostke a poslali sme ju tiež na známosť primátorovi. Platí nám nový územný plán a na uvedené územie by sa mala vypracovať nová štúdia zóny. Z uvažovaného parku sa tajne na výkresoch projektantských kancelárií ukrajujú metre.  "Vraj existuje" projekt na výstavbu bytovky pod tesne pod uvažovaným parkom a vraj si niekto brúsi aj na časť územia, ktoré sa nachádza na juchovýchodnej časti uvažovaného parku.

 V územnom pláne tam stihol niekto nakresliť malopodlažku nuž a neviem ako dopadne štúdia zóny. Som teraz dlhodobejšie preč v zahraničí (Kyjev), takže nemám všetky informácie. Podľa toho však, čo sledujem cez médiá a čo som vedel, ešte keď som bol doma, osud par(čí)ku je v rukách zastupiteľstva mestskej časti Karlova Ves. Keďže sa poslanci stále pretláčajú so starostkou a ukazujú jej kto má viac sily, tak uvidíme čo bude s parkom. Mohla by to byť dobrá správa, pretože každý "záhradník" by mohol mať dobrý vzťah k parku, ale .... uvidíme.

Zeleň je posledná vec, o ktorú na Dlhých Dieloch ide, takže pozerajme, počúvajme a raz to (dúfam) aj zrátajme.

Inak skúsenosť je taká, že aj tak väčšine ľudí na dlháčoch je to jedno, majú dosť svojích starostí a nepotrebujú sa angažovať, alebo zviditeľňovať. Preto, ak Vám trošku záleží na kúsku zelene, napíšte starostke na uvedený mail, nech má aspoň nejaké podporné maily k týmto projektom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hovorili sme s Babindolčanmi: Bohatí susedia ich prekvapili

Ľuďom v Babindole sa nepáči, ak sa o nich hovorí ako o bohatej dedine.


Už ste čítali?