Par(čí)k na Dlhých Dieloch III.

Autor: Stanislav Žiačik | 22.10.2007 o 9:00 | Karma článku: 3,21 | Prečítané:  858x

Po dlhšej odmlke sa opäť ozývam a všetkým, ktorí podporili našu petíciu a iniciatívu dávam do pozornosti diskusiu, ktorú dala mestská časť Karlova Ves na svoju stránku. Preto prosím všetkých, ktorí majú záujem sa vyjadriť, alebo majú nejaký vzťah k Dlhým Dielom, aby vyjadrili svoj názor na jedno z posledných zelených (cha cha) území medzi domami na Dlhých Dieloch.

Medzičasom, sme ukončili petíciu, odovzdali sme ju starostke a poslali sme ju tiež na známosť primátorovi. Platí nám nový územný plán a na uvedené územie by sa mala vypracovať nová štúdia zóny. Z uvažovaného parku sa tajne na výkresoch projektantských kancelárií ukrajujú metre.  "Vraj existuje" projekt na výstavbu bytovky pod tesne pod uvažovaným parkom a vraj si niekto brúsi aj na časť územia, ktoré sa nachádza na juchovýchodnej časti uvažovaného parku.

 V územnom pláne tam stihol niekto nakresliť malopodlažku nuž a neviem ako dopadne štúdia zóny. Som teraz dlhodobejšie preč v zahraničí (Kyjev), takže nemám všetky informácie. Podľa toho však, čo sledujem cez médiá a čo som vedel, ešte keď som bol doma, osud par(čí)ku je v rukách zastupiteľstva mestskej časti Karlova Ves. Keďže sa poslanci stále pretláčajú so starostkou a ukazujú jej kto má viac sily, tak uvidíme čo bude s parkom. Mohla by to byť dobrá správa, pretože každý "záhradník" by mohol mať dobrý vzťah k parku, ale .... uvidíme.

Zeleň je posledná vec, o ktorú na Dlhých Dieloch ide, takže pozerajme, počúvajme a raz to (dúfam) aj zrátajme.

Inak skúsenosť je taká, že aj tak väčšine ľudí na dlháčoch je to jedno, majú dosť svojích starostí a nepotrebujú sa angažovať, alebo zviditeľňovať. Preto, ak Vám trošku záleží na kúsku zelene, napíšte starostke na uvedený mail, nech má aspoň nejaké podporné maily k týmto projektom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Do rekreačného sídla papalášov politici už takmer nechodia

V Častej–Papierničke boli minulý rok ubytovaní len dvaja poslanci, zariadenie viac využívajú zamestnanci Kancelárie NR SR a verejnosť.

EKONOMIKA

Dali sa odhaliť na internete. SIS sa zbavila prvej budovy

Ministerstvo vnútra tam chcelo byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Z armády odchádza na protest skúsený generál

Generálporučík Macko je jediný Slovák, ktorý riadil základňu NATO.


Už ste čítali?